تور «ایوار» برای بازدید از نمایشگاه اکسپوی میلان

[ad_1]

تورها و نمایشگاه ها> اقتصاد غذا – نمایشگاه اکسپوی 2015 میلان بزرگترین رویداد تاریخ جهان بر محور تغذیه و انرژی حیات  به مدت  6 ماه از ابتدای ماه می تا پایان ماه اکتبر (برابر با 1 اردیبهشت الی 9 آبان ماه سال 1394) برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری اقتصاد غذا، اکسپو یا نمایشگاه جهانی، بزرگترین و مهمترین رویداد نمایشگاهی دنیا با حضور تمام ملیت ها و کشورها از سرتاسر دنیاست که هر 5 سال یک بار جهت ارائه دستاوردها و پیشرفت های حاصله هر کشور در یکی از مهمترین شهرهای جهان برگزار می گردد. اکسپو در هر دوره دارای موضوعی مشخص می¬باشد که تمام فناوری و خلاقیت ملتها از هر کشوری بر محوریت همین موضوع به معرض دید جهانیان قرار خواهد گرفت. اهمیت ویژه و جایگاه جهانی این رویداد نه تنها به دلیل حضور اکثریت کشورهای جهان به عنوان شرکت کننده ، بلکه بازدید میلیونها نفر علاقمند به این نمایشگاه از طیف های مختلف از اقصی نقاط جهان می باشد. وسعت و حجم بالای اکسپو در هر دوره به قدری وسیع و گسترده است که آماده سازی و مقدمات اجرائی و برگزاری آن سالها طول کشیده و نیز جهت فراهم نمودن زمان لازم برای متقاضیان بازدید، این نمایشگاه نه چند روز، بلکه 6 ماه طول خواهد کشید. برگزاری هر دوره از اکسپو به دلیل اهمیت این رویداد و حضور مهمترین و تاثیرگذارترین کشورها بعنوان شرکت کننده و اشخاص بعنوان بازدید کننده ، زیرساختها و تصویر ابرشهرها را تا ابد تغییر داده و خواهد داد. بازدید از هر اکسپو، آن هم در کلان شهرهائی که در رنکینگ جهانی قرار دارند، فرصتی است که تکرار آن به سادگی میسر نخواهد شد.

تاریخچه اکسپو

از سال 1851 که اولین اکسپو تاریخ در لندن و به پیشنهاد پرنس آلبرت در کاخ کریستال این شهر برگزار شد، این رویداد به فرصتی جهانی برای طرح بزرگترین و تاثیرگذارترین ابداعات و اکتشافات بشریت بر عموم مردم دنیا و همچنین تشریک فن آوری ها و نوآوری های هر ملت به سایر ملتها و بستری برای عملی کردن عظیم ترین پروژه های عمرانی و هنری گردید. تا جائیکه اختراع آسانسور در اکسپوی سیدنی (1879)و یا بنای عظیم برج ایفل در اکسپوی پاریس (1889) و صدها طرح و کشف و بنای دیگر بعنوان یادگاری های اکسپو به یادگار ثبت شده اند.

اکسپو برای تمام مردم جهان فرصت گفتگوی بین المللی در مورد موضوعات داغ جهانی، علوم، هنر و فن آوری را که مورد علاقه همگان است را فراهم نموده و به هر کشور این فرصت را می دهد تا خلاقیت و دانش توام با فرهنگ و هنر خود را به جهانیان عرضه کند.در طی این دو قرن، تنها در دوره سالهای 1915تا 1922 و 1939تا 1958 اکسپو بدلیل جنگهای جهانی اول و دوم متوقف شد. سیر صعودی محتوی و نتایج حاصل از برگزاری هر دوره از اکسپو ، امروزه این رقابت بین کشورها را چنان به جریان انداخته که می توان اکنون از اکسپو به المپیک فناوری ملت ها نام برد.

اکسپو 2015 میلان

شهر میلان در سال 2015 میلادی برای دومین بار پس از سال 1906، میزبان نمایشگاه جهانی اکسپو می باشد.

اکسپوی 2015 میلان با موضوع “تغذیه جهان ، انرژی حیات” طراحی شده و کشور ایتالیا از سال 2008 تا کنون (به مدت 7 سال) مشغول آماده سازی و فراهم نمودن زیر ساختهای لازم جهت برگزاری این نمایشگاه به وسعتی معادل یک میلیون متر مربع با حضور 145کشور جهان (94% کل ملیتهای زمین ) با پیش بینی بیش از 20 میلیون بازدید کننده در طول 6 ماه از ابتدای ماه می تا پایان ماه اکتبر (برابر با 1 اردیبهشت الی 9 آبان ماه سال 1394) بوده است.

کشور عزیزمان ایران نیز در فضائی حدود 2000 متر مربع در کنار سایر ملل، دستاوردهای علمی ، هنری و صنعتی خود پیرامون موضوع اکسپو 2015 را به بازدید کنندگان عرضه خواهد کرد. اکسپوی 2015 میلان بزرگترین رویداد تاریخ جهان بر محور تغذیه و انرژی حیات بوده که پاسخی است به یک نیاز حیاتی بشر با ارائه راهکارها و فناوری¬های نوین در جهت تامین غذای سالم ، مطمئن و کافی برای همه .

آشنائی با آخرین فناوری ها ، ابداعات و خلاقیت های هر کشور، در کنار زیبایی ها و جذابیت های ایتالیا و اتفاقات هنری و فرهنگی جانبی در شهر میلان، بر جذابیت های بازدید از این نمایشگاه خواهد افزود و خاطرات این سفر را پر بارتر و فراموش نشدنی خواهد کرد.

میلان

میلان در جایگاه سیزدهمین شهر پربازدید جهان در سال 2014 و دومین شهر بزرگ ایتالیا با جمعیتی حدود 1.3 میلیون نفر همواره به عنوان شهر عاشقانه ، هنری و کشف کردنی بر سر زبانها مطرح بوده است. در طی تاریخ پر فرازونشیب ایتالیا، میلان جزء مهمترین شهرها وحتی مدتی بعنوان پایتخت امپراطوری روم غربی بوده که هنوزآثار تاریخی عظیمی ازآن دوران به یادگار دارد. درهمین شهر بودکه امپراتورکنستانتین اول دین مسیحیت را در تمام قلمرو روم آزاد نمود و باز همین شهر بود که درقرون وسطی شاهد شکست امپراتوری شکست ناپذیرآلمانی، فردریک اول ملقب به ریش قرمزبود.

در طی تاریخ هنرمندان تکرار شدنی و اسطوره های فرهنگی (از جمله داوینچی) همواره به زیبا سازی این شهر پرداختند . ملکه ماریا ترزا نیز در قرن هجدهم مجدداً برای زیبا سازی شهر کوشید. از جمله میراثهای هنری این شهر می توان به دوئمو، پنجمین کلیسای جامع بزرگ جهان و مهمترین نمونه معماری سبک گوتیک در ایتالیا نام برد، همچنین سایر کلیساها، کاخ ها، موزه ها و … بدون فراموش کردن هنر معاصر و معماری نوین در این شهر که هر کدام در نوع خود گنجینه های بی بدیل محسوب می شوند. باری جهانیان نام میلان را همواره در پیوند با نام آلفارومئو یا پیرلی همچنین آرمانی و ورساچه می شناسند. مد از جنبه های دیگر این شهر بی مثال در شمال ایتالیاست.

شرکت ایوار از تمامی علاقه مندان به بازدید از نمایشگاه اکسپوی 2015 میلان دعوت می نماید با حضور در هر کدام از برنامه های هفتگی و از پیش طراحی شده این شرکت، از خدمات و تسهیلات در نظر گرفته شده بهره مند شده و در کنار بازدید از بزرگترین رویداد نمایشگاهی جهان، از گشتهای تفریحی تنظیم شده استفاده نمایند.

علاقمندان
می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر از سایر فعالیتهای این شرکت به سایت www.eavar.com مراجعه
نمایند.

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *